Pasování na čtenáře

V pondělí 20. června zavítali do naší knihovny prvňáčci z místní školy. Celé dopoledne nás na naší prohlídce knihovny provázel krteček. Aby se děti rozkoukaly, zahráli jsme si nejprve několik her a zazpívali písničku „Metro pro krtky“ a k tomu jsme si díky úžasné přípravě paní učitelky vykouzlili v knihovně zelenkavý metro – tunel.  Po všech těch hrách děti společnými silami přečetly pohádku „Jak krtek ke kalhotkám přišel“. Protože byly děti moc šikovné, rozhodl se pan starosta bez okolků všechny prvňáčky pasovat na opravdové čtenáře. Však si to za ten rok dřiny zasloužily! Děti se staly rytíři čtenářského řádu, a to, že budou o knížky pečovat, jako o vzácné poklady nám všechny stvrdily vlastnoručním podpisem a otiskem prstu. Za odměnu si pak odnesly knihu s věnováním.

Náhledy fotografií ze složky Pasování 2016

Z DALŠÍCH WEBŮ